zakupy w mieście Łódź

Połączenie hipermarketu z butikami, jakie posiadają swoje działy w każdym centrum handlowym to optymalny sposób na zakupy w Łodzi. Łódź to miasto z najogromniejszym w Polsce zieleńcem w obrzeżach miasta, także z jednym z największych w Polsce centrum handlowym Manufaktura. Łódź słynie też z ulicy Piotrkowskiej i szkoły filmowej.

Łódzka Manufaktura to miasto samo w sobie. Centralne miejsce zajmuje rynek, gdzie odbywają się przeróżnego gatunku działania i występy. Nader ciekawym przedsięwzięciem jest to, że latem kawałek tej przestrzeni zajmuje piaszczysta plaża, natomiast zimą jest możliwość korzystać z lodowiska. Manufaktura cieszy się najdłuższą fontanną w Europie. Śliczny widok podświetlonej wody, ruszającej się w takcie muzyki, to szczególny pejzaż. Dobrym wybiegiem jest rozmieszczenie w centrach handlowych placów zabaw dla dzieci, ażeby rodziciele mogli łatwo poczynić niezbędne zakupy.

galeria handlowa

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupy w Łodzi jest możliwość robić w kilkuset sklepach zlokalizowanych w jednym rejonie. W przebyciu tak ogromnych tras pomagają klientom osobliwe pojazdy. Manufaktura to nie tylko centrum zakupowe, to także centrum zabaw i rekreacji. Kino z 15 salami, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa o różnym stopniu trudności, fitness klub i skate park. Przy okazji sprawunków jest możliwość też skorzystać z kompleksu kulturalnego. W Manufakturze odnajduje się ok. 260 sklepów, w tym ceneolokalnie. Poza tym 2 hipermarkety, część usługowa, która zajmuje 12 000 m² powierzchni biurowych, w tym bank. W zestaw zestaw mały lekarz kompleksu trafia też czterogwiazdkowy hotel z 200. pokojami. Rekonstrukcja byłej wytwórni została tak stworzona, ażeby po części ocalić poprzednią atmosferę owego miejsca. Dominują tu stare, pofabryczne budynki z czerwonej, nieotynkowanej cegły, jakie zostały jednak absolutnie przebudowane wewnątrz.

Czyniąc zakupy w Łodzi, koniecznie należy pospacerować ulicą Piotrkowską. Jest to punkt zebrań lokalnej populacji. Pomimo iż nowoczesna Manufaktura pociąga rzesze kupujących, to liczne sklepy, chociażby z linku i przyuliczne ogródki z piwem, jak i okoliczne dyskoteki, nieprzerwanie cieszą się olbrzymią renomą.