Wybierając się na urlopową rowerową wyprawę pamiętajmy o zadbaniu o kondycję, jak także istotnym oprzyrządowaniu i bezpieczeństwie

Czas urlopowy to świetna sposobność na wyprawę rowerową na łono przyrody nad wodę lub w leśne tereny. Jest wciąż czas by nabrać formy na aktywny wypoczynek na rowerze. To wymóg konieczny jeśli zamierzamy jeździć na rowerową wyprawę poza dom do lasu.

Spinning® , domowy rower do Spinningu

Autor: Star Fitness
Źródło: Star Fitness
Rowery spinningowe są kapitalne do poprawy własnej kondycji. Jego plusem są innowacyjne oraz zaawansowane zastosowania ćwiczebne. Nie tylko jest imponujący na poprawienie formy, lecz również może być używany do rehabilitacji czy też wypalania zbędnych kilogramów. Szereg takich rowerów mają wyświetlacz, jaki pokazuje ważne wiadomości na przykład prędkość, spalane kalorie, puls, czas, odległość czy też stopień trudności.

Też można zmienić sobie czas ćwiczeń czy też stopień trudności na wyświetlaczu. Ponadto rowery spinningowe posiadają profilowane siodełko z możliwością układów pionowej i poziomej, co umożliwia maksymalny komfort w trakcie ćwiczeń. Płynna regulacja obciążenia, cicha praca, kilka stopni obciążenia to zasadnicze atuty tego roweru. Szereg rowerów spinningowych są dopasowane do użytku w pokojowym zaciszu. Musi mieć go każdy kto dba o swoją formę, figurę i sprawność. Walorem tych rowerów jest to, że absorbują mało miejsca, dlatego jest okazja je postawić w pokoju bądź w nie dużej domowej siłowni.

Po osiągnięciu formy możemy udać się na wyprawę rowerową w urocze panoramy gór czy jezior, nie obawiając się, iż opadniemy z sił po kilku kilometrach jazdy rowerem. Odpowiedni namiot (zobacz namioty turystyczne) turystyczny musi być lekki oraz nieduży, aby wolno go było włożyć w plecak. Posiadamy wiele namiotów na rynku krajowym jak też ekwipunek m.in. karimaty, śpiwory, czy butle gazową.

Pamiętajmy jednak, że zabierając namiot turystyczny na wyprawę rowerową powinno się ochronić rower dobrze w trakcie odpoczynku. Do niektórych namiotów można po prostu wprowadzić rower do wnętrza czy też można przypinać do zewnętrznej ściany namiotu.