W jakie miejsce lepiej jest jechać na wakacje czy ferie, do polskich kurortów czy gdzieś za granicę.

Corocznie wielu ludzi staje przed wyborem, gdzie jechać na swoje wakacje czy ferie. Do dyspozycji jest przede wszystkim nasz kraj, z jednej strony bardzo piękny, a z drugiej denerwujący wieloma rzeczami. Przykładowo latem bez przerwy ogromnym zainteresowaniem będą się cieszyć wakacje nad Morzem Bałtyckim. Lecz często trafiają się tu problemy z brakiem pogody, wielu ludzi będzie też narzekać na strasznie wysokie ceny i wszechobecną komercję.

Tak więc jeżeli ma się w planach, to można mieć problem, czy zaryzykować wyjazd nad nasze morze, z opcją przesiedzenia bez przerwy czas w deszczu, czy jednak nie pójść w

Grecja

Autor: Mike Dobson
Źródło: http://www.flickr.com

stronę któregoś z ciepłych krajów. Przykładowo wakacje – https://eccotravel.eu/meksyk/ – Grecja to w pierwszej kolejności absolutna pewność pięknej pogody i bardzo ciepłego morza, więc jeśli ktoś nie lubi marznąć, to na pewno poważnie powinien mieć taką opcję na względzie. Zwłaszcza że okazuje się często, że wakacje jakimś kraju nad Morzem śródziemnym będą kosztować tyle samo, co na naszym wybrzeżu, a jednak komfort wypoczywania, klimat i aura są nieporównywalne.

Analogicznie sytuacja może wyglądać zimą. Polska ma wspaniałe góry, nie tylko tak popularne Tatry, ale także Bieszczady czy Karkonosze. Narciarskie warunki są w nich coraz lepsze, lecz cały czas bardzo daleko nam nie tylko do krajów alpejskich, lecz również południowych sąsiadów. Dopiero niedawno rozpoczęły się poważniejsze inwestycje w wyposażenie narciarskich ośrodków, w nowoczesne oświetlenie, naśnieżenie i wyciągi. Przekłada się to na wzrost ilości odwiedzających nasze zimowe kurorty, lecz nadal będzie ogromnie dużo do zrobienia.

Zwłaszcza że narty Austria to możliwość pojeżdżenia na znacznie lepiej przygotowanych trasach, w większym komforcie i w zdecydowanie mniejszym tłumie . Jeżeli będzie się jechać na tylko jeden dzień to http://www.eccoholiday.com/narty/wne wybierze jeden z krajowych stoków. Jeśli jednak w planach ma być tydzień ferii w zimie, to jednak preferencje idą raczej w kierunku naszych południowych sąsiadów. Zwłaszcza że cenowo narciarskie wczasy za granicą również wyjdą podobnie, co porównywalna propozycja w naszych górach.