Udajesz się na wycieczkę w góry? Pamiętaj aby zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt!

W dzisiejszych czasach coraz częściej na cel naszych wczasów wybieramy góry. Okazuje się, że dużej ilości z nas znudziło się już leżenie plackiem na zagranicznych plażach, a z pewnością coraz częściej cenimy sobie możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego.

plecaki turystyczne

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tego typu celów zdecydowanie najlepsze są akurat góry – można tam zwykle cieszyć się piękną pogodą, a jednocześnie aktywnie spędzać wolny czas. Jeśli jednak wybierasz się w góry, pamiętaj aby zawsze zabierać ze sobą odpowiedni sprzęt – praktycznie każdy z nas co najmniej raz słyszał historie o turystach wybierających się w góry w japonkach i bez podstawowego sprzętu – a chyba nie chcesz być kolejnym powodem do organizowania skomplikowanej akcji ratowniczej? Jeżeli nie, z pewnością już przed wyjazdem musisz zadbać o zgromadzenie właściwego sprzętu.

Tym, co właściwie każdy turysta powinien mieć zawsze ze sobą, są poręczne plecaki wspinaczkowe (duży wybór plecaków wspinaczkowych ). Kobiety z pewnością powinny zapomnieć na czas wyjazdu w góry o torebkach – są one całkowicie niepraktyczne i nie sprawdzają się najlepiej w sytuacjach, gdy w górach potrzebne są obydwie ręce i swoboda ruchów. Plecaki wspinaczkowe współcześnie są z jednej strony bardzo lekkie i zrobione z nieprzemakalnych materiałów, a zarazem są niezwykle pojemne – dzięki temu możesz zabrać w góry zapasy jedzenia i wody, który pozwoli Ci spędzić przyjemny dzień. Plecak (producent protektor) bez wątpienia powinien znaleźć się w Twoim wyposażeniu – inne akcesoria campingowe zależą praktycznie od tego, co dokładnie chcesz robić w górach i jaki konkretnie charakter ma Twoja wyprawa (przejdź tutaj). Jeśli chcesz zwyczajnie przejść się parę godzin po górach, niewątpliwie nie będziesz potrzebować na przykład butli z gazem. Jeżeli jednak planujesz prawdziwą wyprawę w góry na parę dni, wtedy Twoje akcesoria campingowe na pewno powinny obejmować większą liczbę rzeczy.

Praktycznie każdy, kto chodzi regularnie po górach, wie znakomicie, co będzie mu potrzebne podczas kolejnej wyprawy.

Pamiętaj, żeby sprawdzić dokładnie stan swojego sprzętu zanim udasz się w góry. Jeżeli zauważysz jakieś uszkodzenia czy braki jeszcze w domu, niewątpliwie będzie Ci je łatwiej naprawić. To niezwykle istotne podczas wycieczek w góry, które planujesz odbyć w dalekiej i bliższej przyszłości.