Szczawnica i jej ciekawe miejsca

Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa z ponad dwustuletnią tradycją. Szczególne usytuowanie uzdrowiska (w dolinie Grajcarka) powoduje, że tworzy się w tym miejscu unikalny mikroklimat, zaś dostępne bogactwo naturalne a także inne atrakcje są na wyciągnięcie dłoni.

Dostępność ośrodków noclegowych jest tutaj niesłychanie duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica bądź domki letniskowe Szczawnica żeby znaleźć bezlik ofert (my możemy polecić tę stronę). Szczawnica to miasto uzdrowiskowe, umiejscowione na południu Polski . Miejscowość umiejscowiona jest pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Pieninami, które wznoszą się za doliną potoku Grajcarka. W mieście tym swój początek ma pieszo-rowerowy szlak, zwany Drogą Pienińską, który wiedzie nieopodal rzeki Dunajec po czym kończy bieg w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do rozlicznych atrakcji turystycznych jest jednym z przesądzających punktów podczas wyboru miejsca odpoczynku.

Szczawnica umiejscowiona w południowej części Polski, zaraz przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się ogromną liczbą atrakcji dla osób o różnorodnych wymogach oraz w różnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla maluchów, dla młodzieży, ale także dla osób starszych. Każdy odkryje coś dla siebie, to wyśnione miejsce dla wielbicieli sportu, ale również dla osób lubiących odwiedzać ciekawe budowle, poznawać cudne zakątki przyrody albo po prostu – pospacerować, odpocząć i zrelaksować się.

odwiedź tę stronę

Autor: Blaye Cotes de Bordeaux
Źródło: http://www.flickr.com

Szczawnica i jej okolice stworzone są do turystyki rowerowej – amatorskiej a także zawodowej. Wielość szerokich ścieżek sprawia, iż w krótkim czasie możemy zwiedzić o wiele więcej atrakcji niż w przypadku pieszej wędrówki. Wyjątkowo urokliwa jest popularna trasa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, która swój początek ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się początek bardzo wielu ścieżek rowerowych a także turystycznych tras rowerowych, jakimi można dojechać praktycznie we wszystkie interesujące obieżyświatów punkty.

Szlaki rowerowe możemy ze sobą łączyć, przedłużać czy skracać, dostosowując całą wyprawę rowerową pod względem długości, trudności lub zwiedzania. Gwarantowane są przepiękne pejzaże. Jest możliwość wypożyczenia bicykli do własnego użytku na cały dzień.

Czy zamieszczony tu wpis zdaje się być interesujący? Pragniesz poznać sporo wiadomości na ten temat? Zatem idź tu obozy młodzieżowe w górach i czytaj następny wątek.

Usługę tę realizują różne pensjonaty czy też profesjonalne wypożyczalnie rowerów. Mapę szlaków rowerowych można uzyskać w informacji turystycznej.