Przykładowe pomysły na ciekawe wykorzystanie wakacyjnego okresu, plusy wyjazdów na konne obozy.

Wakacyjne miesiące to dla dzieci i młodzieży okres beztroskiej zabawy i odpoczynku. Przez ponad sześćdziesiąt dni da się zrobić rzeczywiście wiele ciekawych rzeczy, jeżeli się tylko będzie chciało. Niestety w dalszym ciągu spotyka się młodych ludzi, którzy każdą wolną chwilę będą spędzać na graniu w gry, a przecież można tak dużo robić.

koń
Posiadając rower można przez cały dzień zwiedzać okolice, jeżeli w okolicy będzie basen czy jezioro, to z niego korzystać, albo zwyczajnie pójść z kolegami zagrać w piłkę. Dużo młodych osób planuje wyjechać w tym czasie na zorganizowane wyjazdy, mogą to być różnego rodzaju kolonie (Obozy zimowy) i obozy. Duża ich część ma charakter uniwersalny, czyli będzie tam odpoczynek nad wodą, najróżniejsze gry, zabawy i wycieczki. I zdecydowanej większości dzieci będzie to pasować, bo mogą poznać nowych ludzi, będą się przed kilkanaście dni doskonale bawić, a jeżeli dopisze pogoda, to wrócą opalone i zadowolone. Jeśli ktoś jednak ma jakieś preferencje, to może poszukać wyjazdu, na jakim będzie mógł ciągnąć dalej swoją pasję.

Z pewnością takich obozów będą szukać osoby interesujące się konną jazdą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bardzo dużo stadnin organizuje takie zorganizowane obozy przez wakacje. Najczęściej wybierają się na nie osoby, jakie wiedzą, że będzie się im to podobać, lecz trafiają się również takie, które chcą spróbować różnych rzeczy. W niejednym przypadku takie obozy konne przeradzają się w długoletnią miłość, a jeżeli ktoś po powrocie stwierdzi, że to jednak nie dla niego, to również nic się nie stanie. Zwyczajnie znajdzie sobie inną pasję, a obóz potraktuje jako miłą przygodę.

koń zimą

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie konnych obozów uczestniczące w nich osoby w pierwszej kolejności doskonalą swoje umiejętności. Lecz dzięki temu, że są na miejscu wraz z końmi, to też w jakimś stopniu muszą się nimi opiekować. Wybierając obóz konny należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, gdzie jest położony i ile w nim będzie koni do jazdy na wszystkich. Istotne jest także, żeby uczestnikami obozu opiekowali się dobrzy instruktorzy, przez to można się będzie sporo nauczyć.