Pomocny poradnik wakacyjny, czyli co zabrać ze sobą na plażę

Lato w pełni. Powoli pakujemy walizki, by za chwileczkę udać się na wyczekiwany odpoczynek. W tym roku wielu turystów zdecyduje się na morze. Polskie cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W szczególności Gdańsk, serce województwa pomorskiego.

Gdańsk

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com

Które rzeczy muszą koniecznie znaleźć się w naszej walizce? Przede wszystkim zestaw przydatnych kosmetyków. A wśród nich dobry krem z filtrem UV do opalania. Duże temperatury w połączeniu z leżeniem na słońcu mogą nam zaszkodzić. Jeśli o czymś zapomnimy, żaden problem. Zawsze możemy pójść szybkie zakupy w Gdańsku. Nie oszukujmy się, nie wyjechaliśmy przecież na koniec świata. Mnogość sklepów jest porażająca, więc zapewne znajdziemy to, czego szukaliśmy, nawet takie rzeczy jak pod tym linkiem. Przy okazji wizyty w sklepie, możemy też rozejrzeć się za innymi produktami. Nikt nie powiedział, że trzeba brać z mieszkania wszystkie potrzebne sprzęty. O ile dobrze wziąć ze sobą rzeczy osobiste, to pasta do zębów nie wlicza się do nich. Zakupy w Gdańsku można zrobić w sieciowym supermarkecie. Będziemy wtedy mieć pewność, iż bez potrzeby nie przepłacamy. Jeżeli bierzemy specjalne leki, to pamiętajmy, by zabrać je ze sobą. Nerwowa wizyta u lekarza specjalisty może nam zrujnować cały wypoczynek. Dodatkowo miejmy ze sobą na wakacjach pakiet dokumentów, jak na przykład dowód osobisty, prawo jazdy, a nawet paszport.

Pakując walizkę pamiętajmy o tym, że podczas powrotu z Gdańska albo innego miejsca będzie ona jeszcze bardziej wypchana. Zostawmy więc troszkę wolnego miejsca. Dlaczego? Na pewno kupimy upominki bądź pamiątki dla przyjaciół. Udając się na zakupy w Gdańsku, znajdziemy całe mnóstwo pięknych suwenirów: muszelek, bursztynów, wisiorków, rybek, magnesów na lodówkę, pamiątek. Nawet jeżeli dla każdego zakupimy symboliczną pamiątkę, będziemy musieli ją przecież bezpiecznie przetransportować do domu. Inwestowanie w dodatkową torbę nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem, niemniej jednak kilku osobom uratowała życie. Jednak nie zapominajmy o tym, że mamy tylko 2 ręce i może być bardzo ciężko nosić 5 walizek, dwa kufry czy sześć toreb podręcznych. Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy na wakacjach i naszym zadaniem ma być odpoczywanie, a nie shopping. Zwiedzajmy zabytki, a nie centra handlowe.

Ta ważna strona (https://www.gaster-sol.pl/pl) jest przyszykowana dla sympatyków opisywanej tematyki. Jeżeli wliczasz się do nich, to wejdź na taki odnośnik!

Mały shopping nikomu jeszcze nie zaszkodził, jednak codzienne zakupy nie są wskazane.