Parę słów na temat pakowania się na podróż samolotem

Zazwyczaj jeśli mówimy o podróżach, nasi rozmówcy źle reagują w jedynym momencie – kiedy wspominamy o pakowaniu. To najprzykrzejsze ze wszystkich rzeczy, które związane są z urlopem: potrzeba systematyki i zorganizowania, by bez stresu podejść do pakowania i ukończyć cały ten proces z powodzeniem.

podróż

Źródło: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest odpowiedni? To pytanie na pewno zadają sobie wszystkie osoby, jakie szykują się do podróży tym środkiem transportu. Jednak nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi – różnorodne linie mają własne przepisy związane z tą kwestią Samoloty mają różne wymiary, w związku z tym przestrzeń bagażowa również jest różnorodna, dlatego więc i wymiary bagaży różnią się pomiędzy sobą. Jednak można tak całkowicie ogólnie powiedzieć, jakie rzeczy z pewnością nie nadają na taką podróż, jaki bagaż do samolotu z pewnością nie zostanie wpuszczony.

Ciekawi Cię, czym są moje źródła? Jeżeli tak, to musisz kliknąć w wskazany link i pod nim przeczytasz wiele frapujących treści z tej dziedziny.

Są to przedmioty powszechnie uznane za niebezpieczne, przykładowo wszelkie chemikalia, broń palna, przedmioty produkujące intensywną woń, zwierzęta, produkty o nietypowych kształtach, materiały eksplozywne, substancje żrące i tak dalej – wszystko to, co nawet potencjalne mogłoby zagrażać współpasażerom i szeroko pojmowanemu bezpieczeństwu lotu.

stok

Autor: Joe Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Są także obostrzenia związane z przewozem kosmetyków (link do wpisu). Tak samo jak w przypadku gabarytów bagażu podręcznego także tutaj każda linia lotnicza ma swoje własne przepisy. Opłaca się z nimi zapoznać, aby uniknąć w przyszłości licznych przykrych sytuacji.Generalnie kosmetyki w bagażu podręcznym wolno przenosić, ale nie wszystkie i nie w dowolnej ilości.

Praktycznie wszędzie obowiązuje zakaz wnoszenia na pokład dezodorantów w aerozolach – to wymóg bezpieczeństwa. Wszelkie inne kosmetyki powinny być przełożone do przezroczystych pudełek i spakowane do przezroczystej kosmetyczki.