Okolice Zakopanego jako destynacja na udany wypad w góry? Czy warto jechać w Tatry jeżeli chcemy dobrze wypocząć?

Nic tak nie potrafi naładować baterii w naszym ciele jak wycieczka na łono natury. Może to być dłuższy wyjazd nad jezioro, blisko morza, albo choćby spacer po lesie. Jednak niesamowicie często wyjeżdżamy w góry jak chcemy się w ciekawe miejsce udać. Prócz oczywistego obcowania z naturą, jest jeszcze możliwość zachwycania się pięknymi widokami, które naładują nas na pewno na długo. Od lat bardzo popularnym miejscem na obcowanie z górami są Tatry, jakie przyciągają swoim wyjątkowym pięknem.

Właśnie przez wzgląd na popularność tej destynacji trzeba liczyć się z dużą ilością przyjezdnych, jacy przybywają tłumnie w te tereny o każdej porze roku.

nocleg w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Czy w związku z tym opłaca się nadal wybierać ten kierunek wyjazdu? Pytanie to wydaje słuszne dla osób, które cenią sobie spokój. Właśnie dlatego, że ciężko wypocząć pośród tłumu turystów. Jednak trzeba wiedzieć, iż nawet jeśli zdecydujemy się na apartamenty apartamenty w szklarskiej porębie Zakopane, to niekoniecznie musimy ciągle męczyć się w obleganym mieście. Nasza propozycja: warte przeczytania. Dnie i tak spędza się ciągle gdzieś w górach. Jednak z pewnością lepiej wybierać trasy mniej popularne. Trzeba będzie zaopatrzyć się w dokładną mapę całego masywu oraz osobiście wynajdywać swoje ścieżki, oczywiście trzymając się oznakowanych traktów. Nie kierujmy się na mocno oblegane trasy jak przykładowo na Morskie Oko czy Kasprowy Wierch.

noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com

Popatrzmy na mapę oraz wyznaczmy sobie sensowną trasę, którą będziemy w stanie zrobić jednego dnia. Gdy tak zrobimy poczujemy, że jesteśmy faktycznie w górach, otoczeni prze przyrodę.

Nawet jeżeli chodzi o miejsce noclegowe można z powodzeniem zdecydować się na apartamenty Kościelisko jeśli nie odpowiada nam klimat Zakopanego. Więcej informacji: apartamentów w Kościelsku. Najlepiej sprawdzić jak wygląda kwestia noclegu w okolicznych wioskach. Wygodnym pomysłem będzie poszukanie noclegu w pobliżu wejścia na szlak turystyczny, gdzie spotkamy mniejszą ilość ludzi. Często możemy też znaleźć nocleg w prywatnych pensjonatach, które znajdują się z dala od zgiełku miasta. Można upajać się pięknym widokiem na góry oraz w jeszcze większym stopniu doświadczać bliskości z naturą. W tym wypadku na pewno przyda się swój samochód, jakim będziemy mogli dotrzeć w te wszystkie miejsca, gdzie normalnie nie dojechalibyśmy używając dostępnej komunikacji. W ten sposób możemy właśnie pozwolić sobie na wynajęcie noclegu w tych wszystkich ciężko dostępnych miejscach, w jakich zaznamy ciszy i spokoju.