Największe atrakcje i ciekawostki w Kołobrzegu, rola tej miejscowości na mapie polskich uzdrowisk.

Kołobrzeg jest jednym z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych nad naszym morzem. Co roku przyjeżdżają do niego dziesiątki tysięcy wczasowiczów, szczególnie w okresie lata miasto to, zresztą trak samo inne z tego rejonu, na znacznie więcej turystów niż mieszkańców. Do Kołobrzegu większość osób przyjeżdża przede wszystkim dla piaszczystych plaż i morza, tak naprawdę warunki na aktywne spędzenie czasu są tam rzeczywiście dobre.

plaża w Kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz samego plażowania można wyruszyć w rejs jedną z wielu łodzi rybackich, a dla zainteresowanych w ofercie również będzie daleki Bornholn. Nad morzem działają liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, który pozwala na aktywny wypoczynek, bardzo podobnie będzie na lądzie, gdzie bez problemów można wynająć rower i jeździć na nim po okolicy. Nie można też zapomnieć o życiu kulturalnym i rozrywkowym, oferta najróżniejszych imprez zwłaszcza w lecie jest naprawdę duża. Spora ilość dyskotek, restauracji i barów powoduje, że raczej się tam nie da narzekać na brak zajęć po zakończeniu plażowania.

Ale Kołobrzeg posiada jedno jeszcze oblicze, o jakim wiedzą tylko zainteresowane osoby. Mianowicie jest jednym ze starszych i bardzo cenionym uzdrowiskiem wypoczynkowym w naszym kraju.

Masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy więc do przelogowania się do kolejnej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (https://kormoran-rowy.pl/ceny-pakiety/dieta-dabrowskiej-nad-morzem).

Bardzo istotny dla tej miejscowości jest bardzo specyficzny mikroklimat, na który przede wszystkim wpływa obecność morza – uzdrowisko nad morzem.

Wiatry wiejące w stronę miasta przywiewają przefiltrowane, czyste powietrze, bardzo dobrze dobrze na układ oddechowy działa także tak morski aerozol, to znaczy drobne kropelki z cennymi minerałami. Ale uzdrowisko Kołobrzeg cenione jest nie tylko z tego właśnie mikroklimatu, choć on ma duże znaczenie na zainteresowanie tym miejscem.

Niezwykle cenione pośród kuracjuszy są także borowiny, czyli po prostu złoża torfu. Jak wykazały liczne badania, borowina z okolic Kołobrzegu zawiera bardzo dużo pożądanych substancji biologicznych, które mają bardzo korzystny wpływ na reumatyzm . Z tego też powodu liczne ośrodki lecznicze bardzo często sięgają po borowinę, mając w ofercie szereg różnych zabiegów z nią w roli głównej.