Na wakacje wyłącznie samolotem

Na wakacje najlepiej wybrać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najbardziej komfortowy, najbezpieczniejszy i najtańszy sposób transportu. Naturalnie, są ludzie nie uznający latania, tacy których nigdy nie da się przekonać żadnym sposobem do podróżowania w powietrzu.

samolot

Autor: Hyougushi

Mówią oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty się psują. Niestety we wszystkich mediach mówi się głośno o katastrofach samolotów, a nikt nie krzyczy wszem i wobec o tym jak dużo wydarza się kolizji aut (dowiedz się nieco więcej). Kiedy porównamy wartości okazuje się, że to podróże autami są dużo bardziej ryzykowne.

Ponadto są również o wiele bardziej kosztowne. Obecne ceny benzyny nie pozwalają na dotarcie na wakacje (Zobacz też: Kuba) za mniej niż około siedemset złotych, nawet jeżeli jedziemy zaledwie nad polskie morze. Tanie bilety lotnicze można zakupić już za sto – dwieście złotych, szczególnie jeżeli planujemy polecieć do któregoś z europejskich miast. Naturalnie, im dalej lecimy, tym drożej, ale są zakątki na świecie, do których samochodem nie da się dojechać wcale.

samolot

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com

Latanie samolotem jest także o wiele bardziej komfortowe, zwłaszcza z tego powodu, że trwa dużo krócej (przejdź do serwisu). Do najpopularniejszych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Samochodem można tam dojechać w dwa, trzy dni. Różnica jest ogromna.

Naturalnie, każdy wybiera się na urlop w taki sposób w jaki chce i w jaki jest mu wygodnie. Jeśli dany człowiek preferuje objazdówkę dookoła kontynentu, to samochód będzie idealnym wyjściem. Jeśli jednak mamy ustalony punkt docelowy absolutnie warto rozważyć opcję dotarcia tam samolotem.