Last minute Peru, egzotyczne wyprawy

Peru to nie jedynie kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, lecz też jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Peru zachwyca w każdym calu. Przyroda jest nieprawdopodobnie rozmaita, zamieszkują w tym miejscu delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Stolica państwa Lima, to miasto kontrastów. Z jednej strony wypatrzymy w nim stare kolonialne centrum, również współczesną dzielnicę, a z drugiej, ciągnące się kilometrami blisko brzegów Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać pierwszemu wrażeniu i spróbować poznać bliżej stolicę Peru, albowiem z pewnością ma ona własny niepowtarzalny urok i proponuje sporo atrakcyjnych przeżyć.

wakacje

Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com
Do Peru podróżuje się po to, ażeby zobaczyć Machu Picchu i przejść trakt Inków, aczkolwiek ów kraj ma wiele więcej do zaoferowania. W Peru można chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, płynąć po jeziorze Titicaca, jak i pływać łodzią po Amazonce. Lasy deszczowe Amazonii obejmują 60% przestrzeni państwa i są najbardziej biologicznie zróżnicowanym terenem na Ziemi. Dużo rodzajów roślin i zwierzaków cały czas oczekuje tu na odkrycie. Kanion Colca jest dwa razy większy niż Wielki Kanion w USA. Regionalna populacja andyjskiej kotliny rzeki pielęgnuje tradycję tarasowych pól, a po drodze natrafia się kolorowe andyjskie miasteczka o hiszpańskich korzeniach.

Wąwóz, poza fantastycznymi pejzażami popularny jest również dzięki olbrzymim andyjskim kondorom, wznoszącym się na prądach napowietrznych w wyczekiwaniu na ofiarę. Za sprawą last minute Peru jest możliwość tutaj ćwiczyć trekking, czy też rafting, podróżować rowerem w pobliżu ścian kanionu, albo last minute Peru po męczącym dniu w gorących źródłach, bądź oglądać dawne indiańskie nekropolie.

Przeszłość, kultura, obrządki, obszary wciąż czekają w Peru na odkrycie. Jeśli mamy więcej czasu, powinno się badać rzadziej uczęszczane miejsca. Niebywale ładne widoki urozmaicone czarującymi pozostałościami pozostawionymi przez inkaski lud czcicieli Słońca, różnorodne dziedzictwo kulturowe, sztuka kulinarna, folklor i muzyka czynią, że podróż do Peru to pamiętne doświadczenie.