Karkonosze atrakcją dla całej rodziny

Najwyższe pasmo Sudetów jest zarazem najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży wyłącznie niewielka, północna część Karkonoszy, niemniej jednak góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdego roku w Karkonosze zjeżdża się tysiące wczasowiczów – jedni znajdują tu ciszę i sielankowość, inni wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami pośród odwiedzających są bezspornie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi – ciekawy wpis na Wdzydze noclegi – odnajdują tu zarówno fani letniego jak i zimowego wypoczynku.

Karkonosze to góry o niezwykle urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Wczasowiczów zachwycają liczne wodospady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi żywo płyną strumyki. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie ok. 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny określany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i ochoczo pokonują go wszyscy turyści. Tutaj zobaczysz więcej informacji – warto sprawdzić.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na mniej więcej dwadzieścia pięć metrów są rewelacyjnym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Inne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niezwykłości Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a surowe szczyty skalne obrastają mchy i porosty. Klimat tych gór do dzisiaj pozostaje dość ostry, dzięki czemu śnieg pozostaje tu stosunkowo długo. Są tu świetne tereny narciarskie.

***Pełną ofertę na urlop dwa tysiące czternaście w Karkonoszach można wyszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej umieszczone linki:- Karkonosze pokoje gościnne- agroturystyka Karkonosze- odpoczynek w Karkonoszach