Jedziemy na obóz harcerski co będzie nam potrzebneco jest potrzebne?

Jeżeli na obóz jedziesz po raz pierwszy, spakowanie plecaka wydawać ci się może czarną magią. Dlatego postanowiłem podzielić się z wami swym sposobem żeby przejść przez ten proces bez większych problemów. Jeśli upakowanie to dla ciebie nie problem, to i tak zapraszam do lektury, może odnajdziesz w poniższym wpisie coś nowego? Ja osobiście wolę być spakowany na dzień przed odjazdem, nawet jeśli w dniu odjazdu i tak miałbym mieć czas.

kliknij i poznaj szczegóły

Autor: SOG
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż z różnych przyczyn zdarzało się czasami nawet tak, iż pakowałem się dopiero na godzinę przed podróżą… ale takie sytuacje to mi się potem w śnią w koszmarach. Dlatego, acz pewnie nie odkryję Ameryki, pragnąłbym się z wami podzielić tym, w jaki sposób zabieram się do tegoż ładowania właśnie.We wszelkim poradniku o pakowaniu się wyszukamy informację, by sporządzić sobie najpierw, odpowiednio wcześniej rejestr koniecznego ekwipunku. I racja, taka lista dopomaga, jednakże przynajmniej u mnie była zawsze bardzo bezładna, z tej przyczyny robiłem ją w dwu etapach. Zwykle mam zarezerwowaną na nią jedną bądź dwie kartki w notatniku, jaki noszę zawsze przy sobie. Na owej kartce, przez tydzień spisuję co pragnę zabrać, ale tylko w momencie kiedy wpadnie mi to do głowy. Nie siadam planowo nad druczkiem i nie notuje, stąd dobrze jest mieć ów kajecik zawsze ze sobą, mnie często wpadało coś do głowy gdy czytałem książkę w tramwaju do pracy. Kiedy posiadam już taką listę, rzeczy na niej raczej nie były zestawione w jakimś porządku. Toteż trzeba ją uładzić. Najprościej po prostu przydzielić każdy obiekt do podgrupy i w następnej kolejności grupami przepisać na czysto.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu klasyfikacja na grupy może wyglądać następująco: Konfekcja – tak wszelkie koszulki, dżinsy, jak także bielizna, buciki, mundur itd., ważne by liczba oraz rodzaj ciuchów dobrać do spodziewanej aury oraz długości wyjazdu.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę ostróda elbląg rejs statkiem, która odnosi się do omawianej sprawy, zatem zapewne też Cię zainteresuje!

Sen – zatem wszystko, co przyda nam się do spania (karimata, piżama, namioty turystyczne (takie jak na przykład: ) w wypadku biwaku wędrownego). Obozowe – czyli sprzęt nieodzowny do obozowego życia oraz zajęć: scyzoryki, busola, latarka na czoło, krzesiwo, sznur itd.. Różne – mapka, zaświadczenia i pieniądze, notes, śpiewnik itd.