Jakiego typu atrakcje turystyczne zapewnia Sopot?

Sopot to jeden z najbardziej popularnych kurortów w naszym kraju. Plaża to jednak nie jedyne atrakcje turystyczne tego miejsca. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając relaks?

skóra - selfie

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Plaża jest najczęściej głównym punktem programu wypoczynku nad morzem. Opłaca się jednak sprawdzić, co poza plażą ma do zaproponowania miasto, w którym planujemy urlop czy weekendowy relaks. Do najbardziej znanych atrakcji turystycznych Sopotu zaliczyć możemy molo, Crooked House, Monte Cassino, Operę Leśną, latarnię morską oraz park wodny. Niezwykle ciekawa jest także architektura uzdrowiskowa. Poza tym, w Sopocie działa mnóstwo restauracji, klubów oraz barów. Oferowane są również wycieczki ze zwiedzaniem, ale równie dobrze można też wypożyczyć sprzęt rowerowy i wyznaczyć własną trasę. W sezonie obywają się rozmaite wystawy i koncerty. Warto odwiedzić też Trójmiejski Park Krajobrazowy.

By jednak zaplanowane atrakcje sprawiały nam przyjemność, koniecznie trzeba zabukować komfortowy nocleg. Warto rozważyć kameralne miejsca, gdzie właściciele zadbają o nasz miły pobyt i zadowolenie. Sopot pensjonaty ruszajwpolske.pl oferuje w wielu lokalizacjach, w tym blisko morza. W pokojach gościnnych najczęściej do dyspozycji wczasowiczów jest czajnik, mała lodówka i mikrofalówka, czy kuchenka. Na cenę wpływa nie tylko standard pomieszczeń, ale także wyżywienie.

Dokładne informacje jakie warunki zapewniają pensjonaty możemy znaleźć w internetowych bazach noclegowych oraz na stronach internetowych konkretnych pensjonatów. Jeżeli chodzi o Sopot pensjonaty oferowane są od 35 do 450 zł od osoby.