
Wybrzeże Bałtyku od dłuższego czasu przyciąga bardzo dużą liczbę turystów. Ogromne większość z nich chce odpoczywać w najpopularniejszych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy szukają terenów znacznie bardziej spokojnych są w stanie odwiedzić wioskę Jantar, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Jantar posiada nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, jednak bardzo wspaniale przygotowaną na przyjęcie (Wigilie firmowe) turystów. Noclegi Jantar odnajdziemy między innymi w ośrodkach wypoczynkowych i domach które zwykle są zwiedzane przez turystów. Noclegi Jantar to potężna oferta między innymi całorocznych pokoi gościnnych. Bogatą ofertę znajdziesz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na urlop w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma w tym momencie danych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie już dwanaście lat. Turyści, którzy zdecydują się je odwiedzić mogą poznać historię wsi, ale przede wszystkim zobaczyć wspaniałą kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystywać własne położenie na dawnym szlaku bursztynowym do własnej promocji. Wiadomo, że każdego roku są organizowane Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyne atrakcje w Jantarze. Tak naprawdę większość turystów przybywa tu z uwagi na piękną plażę. Na tych, którzy będą chcieli spędzić czas nie tylko na plaży są w stanie wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika właśnie po tym terenie będzie mógł występować pisarz Leszek Michalik. Wioskę możemy zwiedzać w okresie letnim w godzinach od 10.00 do 18.00. Miłośnicy entomologii tak naprawdę chętnie zobaczą park owadów. Interesujące miejsca znaleźć można również w okolicznych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Dość ciekawym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o kilkanaście kilometrów Kątach Rybackich został stworzony rezerwat kormoranów. Działa tutaj też Muzeum Zalewu Wiślanego.