Jakie są możliwości spędzania okresu wakacji, dlaczego Egipt jest tak popularny wśród turystów.

W okresie wakacji większość z nas chciałaby pojechać gdzieś na parę dni i porządnie odpocząć. Szczególnie będzie to kusząca opcja jeżeli ma się dzieci, które w tym czasie będą odpoczywały od szkoły.

samochód marki Audi

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
A możliwości jeśli chodzi o zorganizowanie wyjazdów w wakacje jest rzeczywiście trochę, bo dużo oferuje i nasz przepiękny kraj, i można też się wybrać za granicę. Wbrew co twierdzą różne osoby nasz kraj ma naprawdę sporo do zaproponowania jeśli chodzi o możliwości wypoczynku. Miłośnicy górskich wycieczek mają do dyspozycji całe południe kraju, zarówno z bardzo popularnymi Tartami, jak i dzikimi, niedostępnymi Bieszczadami. Ci, którzy będą woleli relaks nad wodą wybrać się mogą na Mazury czy Kaszuby, gdzie setki jezior kuszą wspaniałymi warunkami do uprawiania żeglarstwa, lecz również cała północna część naszego kraju to wspaniałe, bałtyckie plaże. Jedynym minusem wypoczynku u nas jest kapryśna aura, jeśli nie będzie się miało szczęścia, to i cały urlop można spędzić z chłodem i deszczem.
Polacy

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też wiele osób wybiera jednak kierunki bardziej w stronę południa, najpopularniejsze są rejony Morza Śródziemnego, głównie z powodu przepięknych plaż, słonecznej pogody i ciepłego morza. Całkiem niedawno jeszcze rekordy zainteresowania bił Egipt, ostatnie wydarzenia, które miały tam miejsce sprawiły jednak, że ilość turystów trochę zmalała. Co nie zmienia faktu, że Egipt wycieczki bez przerwy cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż kraj ten może zaproponować nie tylko wspaniałe warunki do plażowania, ale też wiele światowej klasy zabytków – wiele z nich ujętych jest na programach wycieczek oferowanych przez Ecco Holiday. Oprócz tego wycieczki do Egiptu są naprawdę tanie w porównaniu z tym, co otrzymuje się w zamian, bo już za niewiele ponad tysiąc złotych można wykupić tygodniową wycieczkę w całkiem przyzwoitym hotelu.

A jeżeli ktoś będzie miał możliwość, to zapolować jeszcze może na wczasy last minute do tego kraju, ciągle pojawiają się na stronie: eccoholiday.plzie się to wiązało czasem z koniecznością zjawienia się na lotnisku w przeciągu kilku godzin, jeśli jednak spakuje się wcześniej walizki, to przy takim wyjeździe można naprawdę sporo oszczędzić.