Jak zagwarantować swojemu dziecku niezapomniane wakacje?

Na pewno chcesz zagwarantować swemu szkrabowi wszystko co najlepsze. Świetnym pomysłem mogą być zabawy na wolnym powietrzu, lecz co jeśli zwykła gra w szukanego lub zabawa z piłką już przestała go bawić?
Mógłbyś wtenczas wyszukać innych atrakcji i zrobić przykładowo jakiś poczęstunek w parku albo na działce.

NIKE

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

sieci

Autor: Roel van Deursen – Spijkenisse – Nederland
Źródło: http://www.flickr.com
Latem mogłabyś także zaoferować swojemu smykowi wakacje w siodle. Jeśli potomstwo nie jest jeszcze zaznajomione z wierzchowcami, możesz zorganizować mu na przykład urodziny w stadninie. Prawie każda szkółka jeździecka oferuje również tego typu zabawy. Dzieci mogłyby tam zaznajomić się z tymi cudownymi kucykami i po nauce nawet zacząć jeździć na kucykach. Może przeobrazi się to w przyszłości w prawdziwą pasję? Wszakże wakacje w siodle zobacz wakacje w siodle (zobacz wakacje w siodle) to cudowna sposób spędzania swojego niezajętego czasu. Być może kiedyś to one zainteresują nią swe dzieci?
Inne rozrywki organizowane przez stadniny to pikniki integracyjne, malowanie buzi lub wycieczki po okolicznych lasach. Twe potomstwo może zainteresuje malowanie buzi, gdyż raczej każdy dzieciak chciałby wejść w rolę ulubionej postaci z baśni. Kolejną usługą, jaką być może zaoferować szkółka jeździecka zdecydowanie pomocna strona (zdecydowanie pomocna strona) jest tzw. terapia koniem, czyli wykorzystanie konia do poprawy usterek w posturze. Takowa filozofia leczenia jest stosowana również przy kłopotach z utrzymaniem równowagi.

Terapia koniem to forma terapii psychoruchowej, która działa jednocześnie na kilku płaszczyznach: ruchowej, umysłowej, czuciowej i ogólnoludzkiej. Medycyna wykorzystuje ją w neurologii, ortopedii czy w psychiatrii.