Jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego?

Zbliżająca się zima to czas, gdy zapaleni wielbiciele sportów zimowych rozważają wypad na narty. Góry zimą są wspaniałe, a szusowanie ze stoków to niebywała zabawa, trzeba jedynie wiedzieć, jak się przygotować.

akcesoria dla narciarza

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, na pewno musimy zadbać o swoją kondycję, nade wszystko, jeżeli ubiegły wypad przypłaciliśmy „zakwasami”. Regularne ćwiczenia pozwolą także uchronić się przed kontuzjami, jakie na nartach przytrafiają się bardzo często. A chyba nie chcesz wrócić z uszkodzonym kolanem? Nie każdy ma czas na systematyczny sport, lecz wystarczy trochę aktywności fizycznej np. trzy razy na tydzień, a szybko dostrzeżemy wyczekiwane efekty – spodnie zaczną luźniej się nakładać, nie złapiemy zadyszki wbiegając na drugie piętro i będziemy pełni energii. Dzięki temu nie będziemy spinać się przed zimowym urlopem, by rozgrzać mięśnie przed pójściem na stok.

Poza kondycją należy też pomyśleć o właściwym sprzęcie. Narty (wypożyczalnia nart białka tatrzańska) są do wypożyczenia na miejscu, jednak niewątpliwie wymagany jest stosowny kask i okulary przeciwsłoneczne, jakie będą ochraniać nasze oczy przed silnym słońcem (tamta strona). Kask powinien być głównym elementem stroju narciarza, gdyż wystarczy moment nieuwagi, aby wpaść na inną osobę na zatłoczonym stoku, a wtedy o katastrofę nietrudno.

Jeśli posiadamy pieniądze, możemy zakupić narty, albowiem nie ma to jak własny sprzęt. Sprzedawca pomoże nam w doborze idealnego kompletu. Najważniejszą sprawą są trwałe wiązania, jakie łączą obuwie z nartami – to od nich w zasadniczej mierze zależy nasze bezpieczeństwo. Ostatnią sprawą jest odpowiednie miejsce na wyjazd narciarski. Najbardziej popularne ośrodki są zazwyczaj pełne turystów, toteż może warto porozglądać się za innym, gdzie jazda będzie przyjemniejsza? Nie tylko nie będziemy musieli stale omijać innych osób, lecz również odpoczniemy od ciągłego hałasu i faktycznie wypoczniemy.

Nie zapominaj o tych trzech czynnikach, a nic nie przeszkodzi ci w zimowym szaleństwie! W takim razie już teraz zacznij przygotowywania twojej rodziny, a czekają was fantastyczne ferie, jakie będziecie wspominać aż do kolejnego wypadu na narty. Góry zawsze warto zobaczyć, nie tylko zimą, dlatego jeżeli możesz pojedź tam również latem i korzystaj z letnich rozrywek.