Gdzie wyruszyć na wczasy?

Jamajka to kolorowa, roztańczona wysepka blasku słońca, reggae i piaszczystych plaż. Zachwycają panoramy i różna od naszej kultura. Gościnni Mieszkańcy Jamajki urzekają radością życia oraz przyjacielskim powitaniem „Welcome to Jamaica”. Niezwykle gościnni i otwarci Jamajczycy czarują przyjezdnych swoim pozytywnym przekazem, widoki oraz przyroda zapierają dech w piersiach, a problemy zachodniego świata wydają się mieć tutaj kompletnie inny, mało znaczący wymiar.

podóże egzotyczne

Źródło: pixabay.com

Odkryj wszystkie blaski Jamajki – czarownej ojczyzny Boba Marleya. Jamajka (pokaż szczegóły) leży w zachodniej części Wysp Karaibskich. Powierzchnia wyspy wynosi 10 992 km2, charakteryzuje się niezwykłym bogactwem ukształtowania, począwszy od przepięknych plaż, przez wapniowe płaskowyże, zaś w nich wyrzeźbione przez wody podziemne koryta rzeczne, jaskinie i głębokie wąwozy, aż po urok okazałych Gór Błękitnych. Jeżeli kochasz egzotyczne wycieczki to strzał w dziesiątkę! Jamajka, czyli w języku dawnych rezydentów wyspy Xaymaca, to „kraina drzew oraz wody”.

Określenie wciąż pozostaje obowiązujące, mimo iż współcześnie nie jest już ona tak dziewicza jak przed wiekami, gdyż wysepkę co roku odwiedza niemal milion podróżników. Co powoduje, że ta trzecia co do rozmiarów wyspa na Morzu Karaibskim jest marzeniem niemal każdego turysty? Klimat to najogromniejsza atrakcja Jamajki, która przyciąga ponad milion spragnionych blasku słońca urlopowiczów. Przecudowne, piaszczyste plaże, ciepła, czyściutka woda to gwarancja udanego relaksu.

jamajka

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalne urozmaicenie wyspy, różnorodna flora oraz fauna tworzy ją idealnym punktem dla turystów zainteresowanych odkrywaniem pięknych, widokowych miejsc.

Czy uważasz, że w internecie jest niewiele godnych polecenia wpisów? Jeśli chcesz odszukać istotnie użyteczny portal, to zalecamy ten tekst (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php).

Wieczory to sposobność do zabaw w rozlicznych klubach muzycznych a także degustacji wyśmienitych drinków. Największe atrakcje to: ogród botaniczny Shaw Park, Muzeum Boba Marley’a, Falmouth, Montego Bay – każdy miłośnik sportów wodnych powinien odwiedzić to miejsce. Jest to czwarte co do rozmiarów miasto na Jamajce, oferuje sporo turystycznych atrakcji. Negril – to najlepszy wybór dla wszystkich spragnionych wypoczynku z dala od zgiełku. Doskonałe miejsce dla miłośników przyrody. Nie zwlekaj, już dziś wbij w laptop hasło: wycieczka Jamajka, ażeby zarezerwować bilety.