Czy powinno się wyjechać na odpoczynek do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy Polak, który jedzie na urlop, staje przed nie lada wyborem. Propozycyj na rynku jest wiele. Co rusz pojawiają się okazje cenowe. Cudnych lokalizacji w naszym kraju nie brakuje. Też osoby, które myślą o wypoczynku na jesień lub zimę znajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie kurortem godnym polecenia, bo posiada również okazałą bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które znajduje się w województwie dolnośląskim. Piękne położenie pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu szczególnego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest bez wątpienia dużym plusem tej miejscowości.

hotel SPA villaalina.pl

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć wiele zabytków i obiektów umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków wolno zaliczyć świątynię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten kościół powstał w 1910 roku. Został on wzniesiony w stylu neobarokowym. Posiada bogato zdobione elewacje, jedną wieżę i jest jednonawowy.

klientki salonu SPA

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Do następnych zabytków figurujących na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z osiemnastego wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z tysiąc dziewięćset dwudziestego piątego. Jest on scalony z obiektem pijalni i może umieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje zarówno dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku.

Chcemy Cię zachęcić do tak samo interesujących postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij w link (http://www.rehabi-rehabi.pl/blog/jaki-wozek-inwalidzki-wybrac/) i oglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Jest to budynek pijalni wód mineralnych z halą spacerową. Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.

mimo to duże niespodzianki czekają na tych wszystkich, którzy poszukują porządnego uzdrowiska. Pisząc frazę do wyszukiwarki Google „spa Polanica Zdrój” można odszukać sporo fascynujących ofert wypoczynku (hotel SPA). Pobyt w tak cudownym zakątku nie tylko uczyni możliwym regenerację sił, ale również powrót do zdrowia. Dobry klimat i umiejscowienie w zdrowym górskim krajobrazie samo przez się jest solidnym bodźcem do oderwania swoich myśli od trosk i kłopotów , które niesie ze sobą każdy dzień życia.