Czy opłaca się spędzić urlop w Hiszpanii? Ależ oczywiście, ale w jaki rejon najlepiej się wybrać?

Atrakcje Hiszpanii są niesamowicie różnorodne, zresztą jak cały rejon. Hiszpania jest jednym z dziesięciu państw najczęściej odwiedzanych spośród wszystkich krajów świata. Każdy coś zna – przykładowo korrida, flamenco czy FC Barcelona. Wśród atrakcji tego kraju na pewno należy zwrócić uwagę na wspaniałe zabytki architektoniczne, ale także urokliwe plaże jak i wzniesienia.

Hiszpania

Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli będziemy w Hiszpanii bez wątpienia należy zwiedzić Barcelonę. To drugie co do rozmiarów miasto Hiszpanii, natomiast dla większości przyjezdnych to bez wątpienia numer jeden. Panuje tam wyjątkowy klimat jak i atmosfera wiecznej zabawy. (Hiszpania wycieczki) Barcelona tętni życiem przez całą dobę, to miasto, jakie trzeba zobaczyć koniecznie. Znajdują się tam piękne zabytki starówki, wzgórze Montjuic oraz wspaniała zabudowa modernistyczna. Jeżeli więc planujemy Hiszpania – www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Hiszpania:6 – wakacje, to Barcelona musi być obowiązkowym punktem na planie trasy –

Kolejną ciekawą atrakcją jest Costa Brava, co oznacza “dzikie wybrzeże” i trzeba przyznać, że miejsce to posiada taki charakter. Costa Brava rozciąga się wzdłuż północnego brzegu Morza Śródziemnego, od granicy z Francją, aż do północno-wschodnich przedmieść Barcelony. Costa Brava jest faktycznie trochę “dzika”, a to dzięki skalistym klifom i wystającym daleko w morze półwyspom. Następną atrakcją jest Madryt, położony w samym centrum Hiszpanii. Może nie jest tak efektowny jak Barcelona, ale to z pewnością z bardziej interesujących hiszpańskich miejscowości.

Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Choć na pierwszy rzut oka jest chaotyczny, to przy bliższym poznaniu okazuje się stylowy oraz przyciągający. Inne oferty: (Wycieczki Włochy) Eleganckie pałace, pięknie i pomysłowo zaprojektowane arterie i place, jakie sąsiadują z wąskimi uliczkami, to wszystko sprawia, że warto odwiedzić Madryt.

Leżący między Kantabrią, Asturią oraz Kastylią, masyw Picos de Europa zasługuje na uznanie, to najwyższe pasmo Gór Kantabryjskich, przedstawia ono jedne z piękniejszych krajobrazów Hiszpanii, w tym miejscu znajdują się i zaśnieżone szczyty, i połacie pastwisk, i głębokie kaniony czy przepaście. W 1995 roku całe to miejsce włączono do Parque Nacional Picos de Europa, to znaczy jednego z większych terenów chronionych w Europie. To tylko parę atrakcji wartych odwiedzenia, jednak trzeba mieć na uwadze to, że Hiszpania to równHiszpania – www.eccoholiday.com/kraj/hiszpania/ -a masa małych, cudownych zakątków. Trzeba ten kraj na własną rękę powoli odkrywać, bez pospiechu jak i zbaczając z utartych szlaków.