Czemu najlepiej odwiedzić Zakopane i okolice? Co ten region zapewnia najlepszego?

Tatry to największe polskie góry, ich charakter jest rzeczywiście alpejski. Na najważniejszej grani Tatr przebiega granica między Słowacją oraz Polską, natomiast najwyższym szczytem są Rysy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że faktycznie najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, który jest w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.

krupówki

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem o jakim dość często myślimy wybierając się w Tatry jest Zakopane. To miasto jest bardzo słusznie nazywane Zimową Stolicą Polski. To nie tylko ośrodek sportów zimowych, jak skoki narciarskie, to także rewelacyjna baza wypadowa na to żeby pochodzić po górach, ale i najlepsze miejsce dla narciarzy, którzy w samym mieście, jak i jego najbliższym rejonie znajdują liczne wyciągi i świetnie przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo dobry przykład to kompleks na Nosalu lub w okolicznych miejscowościach, takiego typu jak Jurgów czy Białka Tatrzańska – zakopane noclegi centrum.

Nie dziwi więc fakt, iż apartamenty w Zakopanem cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak planujemy zarezerwować nocleg (zobacz noclegi pracownicze łódź) w Zakopanem bez wątpienia wykonajmy to odpowiednio wcześnie, ponieważ to tak popularne miejsce, iż na ostatnią chwilę może być zbyt późno. Z Zakopanego można pójść na wycieczkę w góry, najbardziej popularnym szlakiem jest droga w kierunku Morskiego Oka. To jezioro górskie znajdujące się w sercu Tatr, które otoczone jest przez niezwykłe szczyty Mięguszowieckie. Z tego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednakowoż wejście na najbardziej wysoką górę w Polsce nie jest zbyt łatwe. To cztery godziny bardzo aktywnego marszu w jedną stronę. Więc jak chcemy tam wejść powinniśmy być przygotowani kondycyjnie, a także mieć przy sobie dobre buty trekkingowe

.

góry
W samym Zakopanem jest również bardzo dużo interesujących miejsc do oglądania. Ulica Krupówki czy kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to obowiązkowe punkty każdej wizyty. Bardzo ciekawy jest także cmentarz na Peksowym Brzysku, gdzie pochowano wszystkich ratowników TOPR, jacy zginęli w czasie służby – . Tego typu miejsce mają także tam zasłużeni dla Zakopanego, czyli pisarze czy poeci. Jednakże tak jak powiedzieliśmy wcześniej, ażeby zorganizować sobie Zakopane noclegi powinniśmy wcześniej zarezerwować miejsce, bo może być z tym kłopot. Należy mieć to na uwadze, ażeby móc w pełni cieszyć się pobytem w Zakopanem.