Co jest fajniejsze góry czy morze?

Polska jest krajem posiadającym urokliwe tereny górskie i dostęp do morza, dzięki czemu jest atrakcyjna dla turystów. Spór o to, czy lepiej spędzić czas urlopu w górach, czy nad morzem jest zakorzeniony polskiej mentalności, trzeba jednak być wdzięcznym za wybór – każdy turysta może znaleźć tutaj coś, co go może zainteresować. Polska słynie na całym kontynencie europejskim ze wspaniałych, małych miejscowości wypoczynkowych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że taki wspaniały kraj przyciąga coraz większe rzesze zagranicznych turystów.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Wielbiciele morskich widoków z całą pewnością pokochają Kamień Pomorski. Jest to nieduże miasto leżące na północno zachodnim krańcu Polski, niedaleko granicy z Niemcami. (Sylwester w Poznaniu) To miasto zachwyca nie tylko malowniczym krajobrazem i morskim klimatem, ale również dużą ilością ciekawych obiektów zabytkowych. W mieście działa także kilka ośrodków uzdrowiskowych oferujących noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem miejscowością uzdrowiskową. Przebywając w pobliżu należy koniecznie zobaczyć starówkę, gdzie jest dużo pięknych, zabytkowych kamienic oraz inne godne uwagi budowle. Miejscowość ta jest rzecz jasna najatrakcyjniejsza w lecie, kiedy to można opalać się na wybrzeżu i pływać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest również miastem rybackim, będąc tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najpiękniejszych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Położona jest ona na południowym wschodzie kraju, blisko granicy polsko-słowackiej. Przed wybraniem się w to piękne miejsce, dobrze jest wyszukać w Internecie frazę „Krynica Górska noclegi” i z wyprzedzeniem zarezerwować nocleg w pensjonacie.

Ten ważny wpis zaciekawił Cię aż tak, że czujesz ochotę na kolejne? Niezwykle nas to cieszy. W takim razie wejdź w podany link.

(Sylwester Raciąż) Jest to bowiem chętnie wybierane miejsce wypoczynku i usiłując zająć pokój u szczytu sezonu urlopowego można się rozczarować. Krynica jest zwłaszcza piękna porą zimową, i mimo, że nie ma tam stoków narciarskich warto pojechać tam właśnie w tym czasie. Należy jednak pamiętać, że samotne górskie wyprawy w zimie mogą się okazać bardzo groźne. Udając się do tego miasta najkorzystniej udać się pociągiem. Sporym utrudnieniem w mieście jest bowiem niedobór miejsc parkingowych dla zwiedzających.